Fashion & Trendy

Fashion & Trendy

Fashion & trendy
 
HomeCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Тренди торбичките се со ланци, набори и ресички

Go down 
АвторПорака
Cece
Admin
avatar

Број на мислења : 75
Join date : 2009-06-20
Местолокација : На базентот

ПишувањеПредмет: Тренди торбичките се со ланци, набори и ресички   Нед Јун 21, 2009 4:39 am

Оваа сезона секоја модно освестена дама својата колекција ќе ја збогати со некоја торбичка со исклучително впечатлива боја и со задолжителни додатоци: ланци, набори, ресички или машнички.Големината не е важна
Дизајнерите на ташнички си поиграле со пропорциите, боите и материјалите за колекцијата пролет - лето 2009. Било да ги носите на раменици, наоко немирни во рацете или под рака, ташничките оваа пролет и лето го донесуваат најдоброто од јаките бои, привлечни комбинации на текстури и најразлични ланци.Јаки бои
Јаки бои, бои на мед, мандарини, сите нијанси на корали и кобалт сина се најпожелни за годинешните ташни, но нема да згрешите ниту со лилјаковата, зелената, жолтата па дури ниту со розевата.
Црно бела класика
Лесни кожни ташни, црни, бели или комбинирани, ќе бидат пример на калсичарка која сигурно ќе се воодушеви со колекцијата на Шанел или Багли Мишке. Одлични класични,елегантни, безвременски ташни за секоја пригода.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://fashion-trendy.forumakers.com
 
Тренди торбичките се со ланци, набори и ресички
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Fashion & Trendy :: Ташни-
Отиди до: