Fashion & Trendy

Fashion & Trendy

Fashion & trendy
 
HomeCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Што од шминката користете?

Go down 
АвторПорака
Bube
Нов член
Нов член
avatar

Број на мислења : 66
Join date : 2009-06-21

ПишувањеПредмет: Што од шминката користете?   Нед Јун 21, 2009 6:12 am

па кажете ....

_________________


I do,I do belive in YOU
***FORUMSKA ANAHI GIOVANNA***
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Dijan4e
Нов член
Нов член
avatar

Број на мислења : 63
Join date : 2009-06-21
Age : 22

ПишувањеПредмет: Re: Што од шминката користете?   Нед Јун 21, 2009 6:14 am

Маскара, сјај, креми парфем, дозодоранс, понекогаш пудра и креон и лабело...не ми текнува што уште

_________________


Последната промена е направена од Dijan4e на Нед Јун 21, 2009 6:20 am. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Bube
Нов член
Нов член
avatar

Број на мислења : 66
Join date : 2009-06-21

ПишувањеПредмет: Re: Што од шминката користете?   Нед Јун 21, 2009 6:17 am

Јас користам сјај,лабело,креон,креми,парфем,дездоранс Smile

_________________


I do,I do belive in YOU
***FORUMSKA ANAHI GIOVANNA***
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ankii
Нов член
Нов член
avatar

Број на мислења : 7
Join date : 2009-06-21
Age : 23
Местолокација : на пуст остров со Симон

ПишувањеПредмет: Re: Што од шминката користете?   Нед Јун 21, 2009 6:48 am

надвор не излегувам без да се нашминкам. секојдневно користам пудра, маскара, креон, сјај за уста...а понекогаш ставам сенка за очи! После туширање обавезно ставам дезодоранс, а пред излегување парфем и дезодоранс(само под пазувите)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Maje
Нов член
Нов член
avatar

Број на мислења : 21
Join date : 2009-06-21

ПишувањеПредмет: Re: Што од шминката користете?   Нед Јун 21, 2009 7:38 am

Bube напиша:
Јас користам сјај,лабело,креон,креми,парфем,дездоранс Smile
И јас исто
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Што од шминката користете?   

Вратете се на почетокот Go down
 
Што од шминката користете?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Fashion & Trendy :: Make up-
Отиди до: